SPINAKER Inkubator Innowacji BonusCard

Proces inwestycyjny:

Proces inwestycyjny podzieliliśmy na 4 etapy, które pozwolą nam na wspólne wypracowanie innowacyjnej i konkurencyjnej koncepcji biznesowej oraz wyłonienie najlepszych, w które warto zainwestować!

Spójrz, jak prosto to działa:

Proces inwestycyjny

I ETAP – PRESELEKCJA:

Przesyłasz do nas wypełniony formularz zgłoszeniowy w wersji elektronicznej i papierowej wraz z podpisami wszystkich członków zespołu oraz indywidualnymi deklaracjami braku powiązań (wszystkie niezbędne dokumenty pobierzesz z naszej strony). Następnie, dokumenty te zostają przez nas zarejestrowane.

Twój formularz otrzymuje specjalny numer identyfikacyjny i rozpoczynamy od jego analizy pod kątem formalnym. W ramach oceny formalnej sprawdzamy innowacyjność Pomysłu oraz zgodność i kompletność przesłanych dokumentów. Nasza pozytywna ocena kwalifikuje Twój pomysł automatycznie do kolejnego etapu.

II ETAP – SELEKCJA:

W tym etapie oceniamy zawartość merytoryczną formularza. To w tym momencie okaże się czy Twój pomysł ma potencjał i jest interesujący. Przedstawione przez Ciebie informacje przeważą o wyniku dalszej współpracy.

Szczegółowo przeanalizujemy oferowany przez Ciebie produkt lub usługę, przyjrzymy się potencjalnej grupie docelowej i konkurencji oraz zastanowimy się na czym biznes ma zarabiać. Sprawdzimy czy możliwe będzie wcielenie pomysłu w życie w kontekście istniejących ograniczeń prawnych i technicznych. Jeżeli zgromadzone informacje przekonają nas o potencjale Twojego pomysłu, to na pewno zakwalifikujemy go do etapu Preinkubacji.

III ETAP – PREINKUBACJA:

To jest kluczowy moment w Twojej drodze do sukcesu. Podczas preinkubacji, szczegółowo zbadamy i przetestujemy pomysł. Razem z Tobą stworzymy pełną dokumentację pomysłu oraz zapewnimy Ci dostęp do usług doradczych. Pozwoli nam to na wspólne wypracowanie efektywnych rozwiązań, które spowodują, że klienci skorzystają z Twoich produktów lub usług.

Aby ułatwić ten etap, podzieliliśmy go na dwie fazy. W pierwszej fazie zbadamy potencjał rynkowy proponowanego rozwiązania oraz zweryfikujemy prawa własności do pomysłu. Pozytywnie oceniony pomysł wejdzie w drugą fazę preinkubacji, podczas której wspólnie stworzymy biznesplan, przeprowadzimy analizę opłacalności wejścia kapitałowego oraz ustalimy jego warunki (term-sheet). Ponadto zapewnimy Ci dostęp do usług badawczo-rozwojowych. Wyniki Twoich i naszych prac, w trakcie całego etapu preinkubacji, będą podstawą do podjęcia decyzji o wejściu kapitałowym.

IV ETAP  WEJŚCIE KAPITAŁOWE:

Warunki tego etapu określa umowa inwestycyjna. Oferujemy kapitał nawet do 200.000 EUR oraz wsparcie merytoryczne w zamian za udziały mniejszościowe od 10% do 49,99%. Oznacza to, że możesz być udziałowcem większościowym w nowo tworzonej spółce. Uzgodnione warunki współpracy pozwolą rozpocząć realizację Twojego Pomysłu.

TA WITRYNA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o tym mechanizmie oraz poznaj sposób zmiany jego zachowania w swojej przeglądarce.
Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij