SPINAKER Inkubator Innowacji BonusCard

Polska w pierwszej dziesiątce gospodarek najbardziej sprzyjających młodym firmom

- Czy Warszawa stanie się magnesem dla startupów?

 

Zgodnie z najnowszym rankingiem Banku Światowego, nasz kraj uplasował się w pierwszej dziesiątce gospodarek najbardziej sprzyjających prowadzeniu działalności przez młode firmy. Eksperci, biorąc m.in. pod uwagę czas niezbędny na dopełnienie wszystkich formalności związanych ze startem działalności czy otoczenie prawno-podatkowe, uznali, że Polska to trzecie najlepsze dla startupów miejsce na świecie, tuż za Chinami i Malezją. Tym samym Warszawa, Kraków i Poznań, które były badane przez Bank Światowy, wyprzedziły Moskwę, Sydney, Melbourne, a nawet Londyn.

Zgodnie z opiniami ekspertów, nasz kraj w sposób naturalny predestynuje do roli jednego z wiodących hubów młodych, innowacyjnych firm w Europie.  Polski ekosystem startupów jest jednym z największych, a co ważne, także jednym z najszybciej rozwijających się w regionie.

Pozytywny wpływ na budowę takiej pozycji niewątpliwie ma fakt, że coraz więcej środków jest dystrybuowanych jako instrument finansowy lub fundusz zalążkowy.  W efekcie to doświadczeni menedżerowie decydują o tym, w jakie spółki portfelowe zainwestować.

Więcej informacji - LINKTA WITRYNA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o tym mechanizmie oraz poznaj sposób zmiany jego zachowania w swojej przeglądarce.
Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij